Detail podujatia
City Sity vol.1
Dátum Piatok 13. 7. 2018
Miesto Wave~centrum nezávislej kultúry
Prvý diel nového formátu o verejnom priestore je venovaný pouličným muzikantom a skejterom, radostiam aj starostiam, ktoré im prinášajú ich aktivity, ako aj ich názorom na funkčnosť, rezervy a využívanie potenciálu, ktorým mesto Prešov v týchto oblastiach disponuje.

( koncert - filmy - diskusie - výstava -maľovanie - workshop - párty )

Program:
22.00 Koncert: Brass Avenue / Praha
Dychový showband: M.Kozel_trombone, M.Všechovský_tenor sax,
M.Panuška_trumpet, J. Dvořák_baryton sax, M.Havelka_bass guitar, V.Skalička_drums.
https://youtu.be/2fJ4t9hIvM0

21.00 Moderovaná diskusia Skateboarding & predstavenie dokumentárneho filmu Jerusalem skater girls+ výstava fotografií.
Dávid Suchár (dokumentárny fotograf, režisér a skejtový aktivista),
Czech on Board with Myanmar (olomoucká iniciatíva podporujúca
skejtovou komunitou v Myanmaru), Dávid Štefaník (PO, Ťahanovce o.z), Juraj Tury (Tlakers), Dávid Šima (skatepark Margecany),
Dokument Unfinished stories z Jakloviec. Moderuje: Peter Medviď

20.30 Moderovaná diskusia Pouliční hudobníci: Martin Všechovský (Brass Avenue/Praha), Peter Kovo Kovalčik (Akustika street tour). Moderuje: Peter Medviď

16.00 - 18.00 Workshop pre deti
Nesmradľavé sprejovanie aj v tvojej detskej. (Nutná registrácia na fb/wave.cnk)

13.00 - 21.00 Veľkoformátové open-air pomaľovaníčko

Afterpárty: 263
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
-----------------------------------------------------------

Jerusalem skater girls / výstava + teaser
Jerusalem Skater Girls, ako sa dievčatá prezývajú, je skateboardová komunita pozostávajúca len z nežného pohlavia, na ktorej začiatku stáli dve nadšené slečny - Maayan a Paoly. Spoločne dali vzniknúť platforme, ktorá dnes združuje dievčatá naprieč celou skateboardingovej subkultúrou, a to bez ohľadu na to, v čo veria. Náboženské stigma je tak vďaka doske preklenuté a každé dievča, či už ide o kresťanku, židovku, alebo moslimku, má priestor pre svoje sebavyjadrenia. Pretože všetky cesty vedú na dosku.
"Nezáleží na tom, ako vyzeráš, odkiaľ pochádzaš, na tvojom náboženstve alebo farbe kože. Všetci sme ľudské bytosti. A máme radi skateboarding, "hovoria zakladateľky prvej skateboard dievčenskej komunity v Jeruzaleme.

Czech on Board with Myanmar
Film o skejtoch v Barme (Vladimír Turner) uvedie Marek Kroupah .
Barma bola donedávna jednou z najtvrdších diktatúr na svete. Teraz sa rýchlo mení a dokáže prekvapiť. Novinkou je v Barme aj skateboarding a Česi ho pomáhajú rozvíjať. Už tretím rokom ľudí darujú staršie i nové dosky, topánky, korčule, aj drobné, a dobrovoľníci všetko v krosnách vozia do Barmy. Žiadna administratíva, žiadne náklady, čistá radosť. Ľudia v Barme si užívajú slobodu ešte len pár rokov. O to viac ich teší, že môžu robiť veci, ktoré predtým boli nemysliteľné.
Skateboarding v Barme začína od nuly, v krajine je dosť nadšených ľudí, ale nemajú moc kde a na čom jazdiť. Rangún má dva roky vlastný skatepark, ktorý pomáhali postaviť. Doterajšia scéna sa dobre rozvíja, Czech on Board with Myanmar cielia na tých, čo začínajú jazdiť a nemajú na vybavenie.

ELECT o.z. / TREBADREC / Skatepark Margecany
Proces výstavby skateparku odohrávajúci sa v mikrokozme obce Margecany transformuje nielen verejný priestor, ale aj širšiu verejnosť a jej jednotlivcov.
Projekt vlastnoručnej výstavby betónového skateparku a voľnočasového športového areálu vo východoslovenskej obci Margecany. Všetko v jednej skratke DIY !

UNFINISHED STORIES
Krátky film sa sústredí na situáciu skateboardovej komunity na vidieku východného Slovenska. Formou výpovedí jej členov vytvára obraz o súčasnosti skateboardingu na dedine a stavaní prekážok a parkov na vlastnú päsť - DIY. Svojou formou sa snaží byť viac sociologickou sondou do fungovania týchto komunít než športovým videom a vysporiadava sa skôr s existenčnou stránkou fungovania menej tradičných streetových športov v krajine.

BRASS AVENUE / PRAHA
Koncerty Brass Avenue nejsou jen o hudbě, stejný důraz kluci kladou na velkou pódiovou show a komunikaci s publikem. Brass Avenue dovede zaujmout jakékoli publikum a spolehlivě rozhýbe všechny generace.

https://youtu.be/nhNFsFzki4Q


Podporujú nás

Podujatia z verejných zdrojov podporilMediálna podpora