Detail podujatia
Eyekon(takt) premiéra
Dátum Sobota 16. 3. 2019
Miesto Wave~centrum nezávislej kultúry
Eyekon(takt) je divadelný experiment, ktorý sa snaží skrz duchovno umožniť dialóg majority s minoritami. Filozofia ikon, tradičné prvky z lokálnych cirkevných obradov a folklóru transformované do jazyka postdramatického a imerzívneho divadla, sa stali základnými nosnými piliermi pri tvorbe konceptu tohto performatívneho obradu a spoločenského zážitku.

Ikony vnímame ako kľúč k interkultúrnemu dialógu. Ikona predstavuje zároveň viditeľný, duchovný mostom k neviditeľnému svetu. Špecifická atmosféra, slobodné využívanie všetkých zmyslov a priestoru počas pravoslávnej liturgie sa stali hlavnou inšpiráciou pre vytvorenie performance, ktorá umožňuje divákovi a hercovi rituálnym procesom transformovať ich východiskovú pozíciu na pozíciu partnerov, interpretov a spolutvorcov zároveň.

Eyekon(takt) - táto silná, jemná, tvarovateľná a mimoriadna udalosť napovie veľa o schopnosti súčasnej post-digitálnej spoločnosti komunikovať k sebe samej a k jej menšinám. Z tohto dôvodu má špecifický charakter lokality, v ktorej sa odohráva.


+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +

Aké sú možné spôsoby komunikácie s druhým človekom?


Eyekon(takt)

(by Matróna)

Účinkujú: Lenka Gregová, Paulína Halasová, Lucia Hrašková, Elia Moretti, Jakub Muranský, Marika Smreková

Kostýmy: Paulína Halasová
Hudba: Elia Moretii
Réžia: Marika Smreková

.

Organizuje Matróna v spolupráci s UM UM o.z. a Wave~centrum nezávislej kultúry.

Performance Eyekon(takt) z verejných zdrojov podporil Fond na podporu


Podporujú nás

Podujatia z verejných zdrojov podporilMediálna podpora