Detail podujatia
La3no Cubano / Wave ~cnk / Prešov
Dátum Piatok 3. 5. 2019
Miesto Wave~centrum nezávislej kultúry
La3nocubano to je ethno electro - world beats kapela z Bratislavy. Fúzia žánrov a rytmov sveta do tanečných skladieb. Je to dobre namiešaný Worldmusic koktejl so sviežou príchuťou slovenského folkóru.
La3nocubano je slovenská kapela, fungujúca od roku 2005. Spočiatku išlo o zoskupenie perkusionistov, hrajúcich rytmy z celého sveta - africké, latinsko-americké, arabské, cigánske, balkánske, drum&base či funky. Odtiaľ názov "world music". Postupne sa k nim pridávali melodické nástroje (husle, klávesy, saxofón či basgitara) a vyprofilovala sa tak súčasná PLNOKRVNÁ zostava.


Kapela La3no Cubano práve zverejnila videoklip plný slnka, leta a latinskoamerických rytmov - Chlapec Vandrovný. Zoskupenie siedmych hudobníkov reprezentuje svoju poväčšine autorskú tvorbu naozaj po celom svete ( DE, AT, HU, PL, IT, UK, DK, CZ, Kuba). Fanúšikovia ich mohli vidieť na popredných slovenských festivaloch


(Pohoda Festival, Uprising, Bratislavské jazzové dni, Vrbovské vetry, Grape festival, Drienok a i.) avšak aj na mnohých zahraničných:
(Donaufest ULM (DE), Malom festival (Serbia), Spot festival (Denmark), Colours of Ostrava (CZ), Fusion festival (Nemecko), Ferrara Buskers festival (Taliansko), Eurocultured (Manchester, Anglicko)


Nový videoklip Chlapec Vandrovný vznikol spontánne po tom, čo chalani dostali ponuku ísť hrať na Kubu. Skladbu mali síce iba rozpracovanú, ale skúsili aj tak počas ciest po Kube natáčať. Celkovo odohrali 5 koncertov a každý bol doslova preplnený, ako aj vidno na záberoch v klipe. Dokonca dostali pozvanie na Havana World Music Festival. O samotný klip sa postaral Daniel Sorizzo Kis v úzkej spolupráci s členmi kapely. Po návrate z Kuby v Novembri čakala skladbu ešte dlhá cesta rôznorodými úrpavami až do finálneho výsledku. Spev vo videu je v podaní Jano Kružliak ml. a Sephorea


Afterparty: APG


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia


Podporujú nás

Podujatia z verejných zdrojov podporilMediálna podpora