Detail podujatia
SWAP vol.7 /výmena oblečenia/ + detský špecial
Dátum Sobota 28. 9. 2019
Miesto Wave~centrum nezávislej kultúry
Máš doma preplnené skrine a nevieš, čo s oblečením? Ak si ich neoblečieš jeden rok, tak s veľkou pravdepodobnosťou to nebude inak ani neskôr. Čo povieš na to, radšej si ho s niekym vymeniť? Alebo lepšie povedané - vyswapovať.

Byť ekologický nie je trend, ale je to naša povinnosť voči prírode. Všetok odpad, či už plastový alebo textilný, tvoríme my, ľudia. Mali by sme sa preto hlbšie zamyslieť nad tým, čo môžeme zredukovať a spraviť lepšie. Oblečenia sa mnohí nechceme vzdať, a ak si v tejto kategórii aj ty, máme riešenie, ako sa zbaviť kúskov zo šatníka, ktoré ťa už nebavia. A to všetko morálne, ekologicky a ešte ich aj nahradíš novými.

Oblečenie, ktoré na SWAP postupne v deň konania akcie nosia všetci účastníci, putuje do spoločného obehu. Z neho si každý môže odniesť čokoľvek, čo nájde, čo potrebuje alebo čo sa mu zapáči. Nejde teda o výmenu kus za kus.Oblečenie na SWAPe sa vymieňa!

______________________________________________________
P R A V I D L Á
______________________________________________________
1) Oblečenie, topánky a doplnky, ktoré chcete SWAPovať musia byť vo výbornom stave. Také, ktoré by ste dali svojej dobrej kamarátke alebo kamarátovi
2) pri vstupe skontrolujeme oblečenie, do SWAPu posúvame iba kúsky, ktoré sú čisté a neotrhané
Na SWAP nie je možné oblečenie len priniesť. Ak máte doma oblečenie, ktoré Vám už neslúži a chcete sa ho zbaviť, môžete využiť zberné kontajnery na textil.
Na SWAP môžete priniesť 2 tašky oblečenia a zo SWAPu si môžete vybrať neobmedzené množstvo kúskov.

3) oblečenie, ktoré na výmenu nie je vhodné recyklujeme

Oblečenie, ktoré na SWAP postupne v deň konania akcie nosia všetci účastníci, putuje do spoločného obehu.
Vstupné na SWAP je dobrovoľne

Organizátori: Greencubator a Wave centrum nezávislej kultúry


Podporujú nás

Podujatia z verejných zdrojov podporilMediálna podpora