Detail podujatia
Midi Lidi (CZ) vo Wave
Dátum Piatok 22. 11. 2019
Miesto Wave~centrum nezávislej kultúry
Elektropopová kapela Midi Lidi vznikla v roku 2006 na troskách zoskupenia Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální nábytek v zložení Petr Marek (spev, elektronika, klávesy), Markéta Lisá (spev, elektronika, klávesy, saxofón), Prokop Holoubek (spev, bicie, klávesy, klarinet, gitara) a vizuálni umelci Filip Cenek, Magdalena Hrubá, Jiří Havlíček a Jan Šrámek (aka VJ Kolouch), vytvárajúci koncertné videoprojekcie, obaly albumov a plagáty. V roku 2007 Midi Lidi vydali album "Čakanie na robota" v brnianskom labeli X production. Album bol nominovaný na cenu Anděl 2007. Vďaka úspechu albumu českej a slovenskej kritiky aj u poslucháčov začala kapela často koncertovať. V roku 2009 začali Midi Lidi pracovať na novom albume a zároveň na hudbe k filmu "Protektor" (r. Marek Najbrt).


Midi Lidi majú v obľube aj remixy, najznámejším je remix piesne "El Fusilado" skupiny Chumbawamba, ktorá na oplátku zaradila svoju verziu piesne "Je toho veľa čo povedať" na svoje EP "In Memoriam: Margaret Thatcher". Obľúbeným športom kapely sú tiež coververzie: k najobľúbenejšie sa radí remake semaforské piesne "Čo som mal dnes na obed" s vlastným novým textom o neúspešnom promotérovi alebo komplexné imitácie štýlu a poetiky Mňágy a Žďorp v piesni "Pete Best".


Midi Lidi sú známi tým, že radi a často koncertujú, odohrali veľa koncertov v ČR a na Slovensku, ale aj v Poľsku, Rusku, Anglicku, Nemecku, Španielsku či Chorvátsku. V Čechách a na Slovensku už patria ku stáliciam veľkých festivalov. Zároveň vystupujú aj ako DJ - Prokop s Tomášom ako Tomino A MYSLIVEC, Peter s Johanom Švarcová (KAZETY) ako DISJOCKEJOVÉ. Členovia kapely majú svoju činnosť rozdelenú medzi najrôznejšie umelecké odbory a na českej scéne sú jednotlivo známi aj ako filmoví tvorcovia, herci, divadelníci, promotéri, vizuálne umelci či grafici.

video:
https://www.youtube.com/watch?v=Iln_CPcBsn8
https://www.youtube.com/watch?v=VRQlKj1n1E8


Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia


Podporujú nás

Podujatia z verejných zdrojov podporilMediálna podpora