Detail akcie

Prešov – Cestou necestou – Od Ekvádora po El Salvádor a Čína s Pavlom Dvořákom

Dátum

utorok 24.10.2023

Čas

18:00

Miesto

Wave~centrum nezávislej kultúry

Po pol roku sa vrátime do Prešova a prinesieme vám 2 prezentácie z 2 rôznych svetov – z Číny a Južnej i Strednej Ameriky.

18:00 Cesty Čínou Pavla Dvořáka – Ťažké časy v Číne
Po troch rokoch pandemického života v malom Šanghajskom byte sa Pavel Dvořák – sinológ, youtuber a spisovateľ, konečne môže vydať na nové cesty Čínou, krajinou kde žije od roku 2009. Lenže Čína sa zmenila. Cestovanie po krajine z ktorej zmizli takmer všetci cudzinci sa stalo výzvou. Komunikácia s miestnymi, ktorým vláda tri roky tvrdila, že cudzinci sú pre nich nebezpeční, sa premenilo na neustáli boj o prelomenie predsudkov. Skrátka prišli ťažké časy, ktoré Pavla nakoniec aj vyhnali zo Šanghaja na čínsky vidiek, kde teraz žije so svojou manželkou. Na prednáške prerozpráva celý tento príbeh – od tvrdého lockdownu v Šanghaji, cez prvé cesty po ešte stále neotvorenej Číne, až po útek na vidiek a život v ňom. Poodhalí tak oponu k svojej druhej pripravovaj knihe s rovnomenným názvom. Prednáška bude spojená s predajom a autogramiádou prvej knihy: Moja čínska dekáda: Príbehy chlapca ktorý dospel v Číne.

19:30 Michal Knitl – Výstupy na sopky od Ekvádora až po El Salvádor
Neuveriteľných 100 dní v raji. Keď si spomeniem, čo sa mi podarilo za takú krátku dobu, znie to priam neuveriteľne. Výstupy na fotogenické Cayambe, Cotopaxi i Chimborazo, návšteva komunity pri Quite, hory i karneval v Kolumbii, sopky, jazerá, vodopády i kúpanie sa v Karibiku v Paname, Kostarike, Nikaragui a Salvádore. Viac ako 450 kilometrov na horách v 6 krajinách, ktoré stoja za návštevu.
—————————————–
Vstupné:
– 7€ v predpredaji na: https://online.cestounecestou.sk/…/presov-cestou…/
– 9€ na mieste
—————————————–
PARTNERI PODUJATIA:
– podujatie podporili: www.g8m8.sk, www.cksvet.sk, www.zahoramizadolami.sk, www.sgs-holding.com, www.megaubytovanie.sk, www.megaubytko.cz
– Hlavní mediálni partneri: www.hiking.sk, www.outdoorfilmy.sk, www.dobrodruh.sk, www.kadetade.com
– Produktoví partneri: www.outdoorline.sk, www.devold.cz, www.bergans.cz, www.68travel.sk, www.gossamergear.com, www.adventure-menu.com/cs/