Detail akcie

Daniel b & Philipp Spiegl (AT) / koncert vo Wave

Dátum

sobota 21.10.2023

Čas

20:00

Miesto

Wave~centrum nezávislej kultúry

daniel b je sólový projekt pesničkára Daniela Buca. Ten na seba upozornil v roku 2020 5-skladbovým EP tidal wave, ktoré bolo vydané aj na kazetách vydavateľstvom ZTapes.

daniel b sólovo vystupuje doprevádzaný akustickou gitarou a svojskou interakciou s publikom. Hráva prevažne originálne skladby, ktoré občas okorení coverom niektorej zo svojich obľúbených piesní.

https://www.youtube.com/watch?v=Vc20RnKoRnQ

Philipp Spiegl je rakúsky spevák/skladateľ/skladateľ/žurnalista, ktorý v súčasnosti žije vo Viedni. Po začiatkoch hraním punk rocku v kamarátovej garáži sa Spiegl prvýkrát objavil na rakúskej hudobnej scéne so svojím novým vlnou ovplyvneným triom Montague.

2017 Spiegl tiež prvýkrát vydal niektoré skladby pod vlastným menom. EP sa volalo „Philipp Schmiegl“ – ako prikývnutie skvelému Harrymu Nilssonovi. V roku 2019 začal Spiegl nahrávať svoj prvý plnohodnotný sólový album „Be My Redeemer“ vo viedenskom Enter The Stage Studio. V tomto období vydal aj svoje takzvané „Bedroom Singles“. Koncom roka 2019 Spiegl založil svoju živú skupinu The Nightingales.
Čiastočne sa objavujú aj na jeho debute.

https://open.spotify.com/artist/5qedd1fzYHmPwu00ncQ7PH…

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia