Detail akcie

Vojtik + Pavlovitz vo Wave

Dátum

piatok 26.01.2024

Čas

20:00

Miesto

Wave~centrum nezávislej kultúry

Vojtík, mladý umelec pochádzajúci z malebnej Detvy, nespochybniteľne zaznamenal svoj triumf na slovenskej hudobnej scéne svojím singlom s názvom “Detviansky sen.” Tento singel, ktorý je predzvesťou jeho albumu, rýchlo zaujal pozornosť nielen tých, čo sledujú hudobnú tvorbu, ale aj širšie publikum.

Vojtík nás svojimi melódiami zavedie na cestu spomienok na dospievanie, pričom nám dovolí ponoriť sa do tajomného sveta Detvianského sna. Jeho hudba nám umožňuje prežiť túžbu po zmäkčení spomienok, vytvoriť pôvabné obrazy a nechať sa strhnúť do hĺbky toho, ako je žiť v Detvianskom sne.

V spolupráci bardejovských a prešovských hudobníkov predstaví kapela Pavlovitz skladby z pripravovaného albumu, ktorý výjde v druhej polovici roka 2024 a tiež staršie songy. V textoch sa okrem mnohých iných tém venujú ťažkostiam, ktoré je jednotlivec odkázaný prežívať vo svete, aj širším spoločenským otázkam. Mnoho vecí bolo načrtnutých už na EP z roku 2019, kde sa kapela prezentovala piesňami ako napríklad “Zabudnutá pieseň od The Cure” na podporu LGBT komunity, alebo priamou reakciou na vraždu Jána a Martiny v piesni “Krajina”. 

Kapela sa po ťažkom období postavila na nohy po štyroch rokoch a je sa teda na čo tešiť. 

Frontman Pavol Bartoš (hudba, texty, spev, gitara, synth) s kapelou Pavlovitz oslavujú desať rokov na scéne. Kapelu tvoria Peter Gurský (basa), Lukáš Valkučák (gitara, synth, klavír) a Stanislav Geci (bicie nástroje) 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia