Detail akcie

GENIUS LOCCI vo Wave

Dátum

piatok 23.02.2024

Čas

20:00

Miesto

Wave~centrum nezávislej kultúry

GENIUS LOCCI
je hudobný projekt dvoch sestier a spriaznených hudobníkov nesúci sa v žánroch indie folk / pop s autorskou tvorbou spievanou v angličtine.
Kapela pochádzajúca z Bratislavy je na scéne od roku 2013. Odvtedy stihli vydať EP „Innate” (2014), dvojalbum „Presence” (2016) a single „No,No” (2018) či „Daybreak“ (2019) a odohrali množstvo koncertov vrátane festivalov ako Pohoda, Grape festival, Colours od Ostrava, Beseda u Bigbítu, hrali tiež ako predkapela Tomovi Odellovi alebo Passengerovi a koncertovali aj v Poľsku a Maďarsku.
Kapela bola nominovaná ako Objav roka (2014) a Debut roka (2016) v rámci hudobných ocenení RadioHead Awards, ktoré organizuje Rádio_FM.

AKTUÁLNE MÁ KAPELA NOVINKU V PODOBE NOVÉHO ALBUMU S NÁZVOM „SHIFTED“.
Prečo je názov nového albumu Shifted?
“Album popisuje vyrovnávanie sa so stratami a zmenami v živote a nachádzanie nového zmyslu. Oslobodenie sa a prijatie. Je v ňom široká škála pocitov a fáz, ktorými som si prešla za posledné roky, najmä teda v mojej novej roli matky.
Hlavným mottom, resp. odkazom je premena negatívnych emócií na nádej a motiváciu ísť ďalej – shift myslenia, ktorý sa v mojom prípade odohral postupne a prirodzene, “ hovorí autorka piesní Ela Boldiš.
Piesne sú tak opäť jej osobnou terapiou, úprimnou výpoveďou a ponúkajú okrem bohatých aranžmánov či výrazných melódií aj dávku intimity.
Súčasťou albumu je klasické pesničkárstvo, vzdušné a rytmické skladby doplnené viachlasmi, chytľavé nápevy, ale aj pomalšia sugestívna skladba v nepravidelnom rytme (Sculpture).
Skladby vznikali počas posledných rokov a Ela ich postupne nahrávala v domácom štúdiu ako demo verzie. Na albume sú tie, ktoré spolu s kapelou vybrali a zohrali. Veľa prvkov z pôvodných verzií sa zanechalo, pričom každý člen kapely do nich zakomponoval svoj osobitý vklad.
Album sa nahrával a mixoval v štúdiu LOFT v Bratislave (Jaro Žigo ml.) a o mastering sa postaral Ján Zborovjan z AudioWizzards.

Hudobnými hosťami na albume sí trúbkar Michal Cálik, ktorý doplnil skladby Vagabond a Sculpture a bubeník Ľuboš “Ežo” Ambrozai, ktorý s GENIUS LOCCI istý čas aj hrával. Nahral bicie do pesničky Daybreak.
Súčasťou albumu je aj akustická live verzia pesničky Daybreak, kde na cajon a perkusie hrá Roman Kovács a na husle fenomenálny Ján Kružliak ml..
Členovia kapely:
Ela Boldiš (hudba, texty, spev, gitara)
Mária “Kery” Kisová (vokály, ukulele, gitara)
Kristína Smetanová (spev, klávesy)
Jan Janík (basgitara)
Vlado Pánik (elektrická gitara)
Marek Sasko (bicie)
Janka Macíková /Eva Brunclíková (husle)

 

Podujatie z verejných zdrojov podpril Fond na podporu umenia