Detail akcie

Wczasy (PL) vo wave

Dátum

sobota 27.04.2024

Čas

20:00

Miesto

Wave~centrum nezávislej kultúry

Wczasy sú späť s novým materiálom, ktorý si môžete vypočuť naživo na ich pripravovaných koncertoch. Nové EP „Program“ vyjde 12. januára.

Duo je známe hitmi ako „Dzisiaj jeszcze tańczę“ (ktorý sa dostal na soundtrack k filmu „Fanfik“), „Jesteś najlepszy“ (vo filme „Sweat“), „Tyle słów“ alebo „Prince i Bowie“. Albumy „Zawody“ a „To wszystko kiedyś minie“ boli poslucháčmi a kritikmi prijaté veľmi pozitívne (ocenili ich okrem iného Gazeta Wyborcza v súhrnoch najlepších albumov roka a blog Polifonia). Od roku 2017 skupina odohrala viac ako 200 vystúpení v Poľsku aj v zahraničí, vrátane festivalov ako: Open’er, OFF, Męskie Granie, Tauron Nowa Muzyka, Pop Messe, Creepy Teepee.

Wczasy sú uznávaní ako významný fenomén na poľskej hudobnej scéne. Jakub Knera v článku pre „Dwutygodnik“ zhŕňa tvorbu dua týmito slovami: „Piesne Wczasy sú nástrojom na krotenie depresívnej reality smiechom. Hudobníci sa dotýkajú všetkých citlivých strún mileniáli – strach z práce, ktorá je exilom, a zo zlyhania v nekonečných pretekoch o materiálne, symbolické a emocionálne statky.“

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.