Detail akcie

Cestou Necestou

Dátum

streda 01.05.2024

Čas

19:00

Miesto

Wave~centrum nezávislej kultúry

Srdečne vás opäť pozývame na cestovateľský festival Cestou necestou v Prešovskom Wave Klube. Tešiť sa môžete na zážitky z dvojmesačného dobrovoľníctva na Sri Lanke a zo Severu Indie – od Kašmíru po Varanasi.

—-

19:00 Nikola Kökényová a Katarína “Nana” Naništová – Sever Indie: Od Kašmíru po Varanasi

Čo si predstavíte, keď sa povie India? Smrad, kravy, špinu, masalu a preľudnené ulice? Ukážeme vám Indiu, kde nič z tohto nie je. Ukážeme vám Indiu, ktorá len nedávno zažívala vojenský konflikt. Indiu, ktorá sa podobá viac na Tibet či Nepál. Indiu s najvyššími priesmykmi sveta a malými dedinkami v Himalájach. Niekde tam sme sa rozhodli, že absolvujeme 200 hodinový jogový kurz. Na mieste, kde sa zrodila jóga. A po mesiaci sme naše pokojné mysle preverili v Delhí, v Agre a vo Varanasi – na tých miestach, ktoré si predstavíte, keď sa povie India. Tam kde je smrad, kravy, špina, masala a preľudnené ulice.


20:30Nikola Kökényová a Katarína “Nana” Naništová – 2-mesačné dobrovoľníctvo na Sri Lanke

Ako môže dopadnúť cestovanie, keď nemáte jasný cieľ? Napríklad tak, že skončíte na dva mesiace ako dobrovoľníci na Sri Lanke v hoteli priamo na pláži a predĺžite si tú víza. Dvakrát. Prezentácia nie len o dobrovoľníctve, ale aj Sri Lanke ako ostrove, ktorý ponúka všetko od pláží, surfu, cez turistiky, čajové plantáže, budhistické chrámy v jaskyniach či slonie safari. Prinesieme tipy pre cestovateľov aj pre tých, ktorých zaujíma dobrovoľníctvo.


Vstupné v predpredaji: 8 eur. Vstupenky sa budú dať zakúpiť v predpredaji až hodinu pred festivalom.