Detail podujatia
FVCK_KVLT vo Wave
Dátum Piatok 24. 6. 2022
Čas 21:00
Miesto Wave~centrum nezávislej kultúry

Fvck_Kvlt je sólový trapový projekt Denisa z trnavskej punkovej kapely The Wilderness. Je súčasťou zoskupenia KVLT CREW, ktorej členmi sú aj Edúv Syn, DJ Kabal alias Žakhéles, Paris, Inšpektor Nádej a Crystalyne. Debut Kvlt Teachings a s ním aj nástup na scénu prišiel koncom roka 2019. Nasledovalo niekolko singlov, mixtejpov, koncertov, spoluprác s viac aj menej známymi menami a rok 2020 zavŕšil dovtedy najvýraznejší druhý album Zabijem sa!, ktorý bol aj nominovaný na viacero cien vrátane Radio Head Awards - Album roka / Cena kritikov.

Okolo Zabijem sa! nastal menší mediálny poprask, keďže sa hudobne aj tematicky výrazne líši od zvyšku rapovej scény, ku ktorej sa paradoxne Fvck_Kvlt hlási menej, ako napr. k hardcore punkovej DIY scéne, z ktorej vzišiel a čerpá výraznú časť inšpirácie. Svoje robí určite aj to, že produkcie na všetkých vlastných nahrávkach sú z vlastnej dielne. Od beatov až po výsledný master.
V máji 2021 vydal EP s názvom Commercial Mainstream Nihilism Part I. a na konci roka vyšlo EP DIGITAL CHAOS MAGICK SESSIONS. Aktuálne mu vychádza nové EP ANTIWAR SONGBOOK.

Živé vystúpenia sú bezprostredné, temné a plné surovej punkovej energie, v akejkoľvek kombinácii sa členovia crew na Fvck_Kvltovom koncerte stretnú.
Do prešovského Wave sa Kvlt CREW chystá v zolžení Fvck Kvlt, Paris a Žakhéles, ktorý dá aj tracky z jeho EP Kráľ Hoodu

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Podporujú nás

Podujatia z verejných zdrojov podporilMediálna podpora