Detail podujatia
Amelie Siba x Wave
Dátum Piatok 28. 4. 2023
Čas 20:00
Miesto Wave~centrum nezávislej kultúry

Pesničkárka Amelie Siba na konci marca vydáva svoj tretí dlhohrajúci album Gently Double A. 
Na doske nahranej diy metódou zachytáva hľadanie sebadôvery vo svete, ktorý na nás často kladie prílišné nároky. Smútok a trpké zmierenie z minulých nahrávok na novinke vystriedala nádeje, sklony k sebadeštrukcii nahradila aktívne sebastarostlivosti.
Na začiatku roku 2022 sa Amelie Siba rozhodla opustiť Prahu a s ňou aj všetky svoje zlé životné návyky a zacyklené myšlienky. Odletela do Anglicka k babičke na dedine, cieľom bolo tu chvíľu len tak žiť, dobre jesť a starať sa o seba. Nič viac. V bezpečí svojho starého detského izbičke a bezčasí vidieka ale začala úplne nečakane vznikať doska, ktorá kreslí úplne nové emočné mapy jej hudby.
Na Gently Double A je počuť naštvanosť, otvorenosť, ale aj nádeje v nájdenie lepšieho ja a nové začiatky. „Už to nie je len smútok, ale aj vedomie nejakej vlastnej sily veci meniť,“ hovorí o novinke Siba, ktorá vždy bola ohľadom tém duševného zdravia otvorená. „Viem, že ma počúva veľa dievčat v mojom veku aj veľa mladších a prechádza si podobnými problémy ako ja.“

Amelie Siba patrí medzi najväčšie objavy domácej alternatívnej scény posledných rokov. Za debutové album Dye My Hair obdržala cenu Apollo za najlepší český album roku 2020, Love Cowboys dostalo o rok neskôr cenu Anjel v kategórii Alternatíva a elektronika. V rovnakom roku tiež vyhrala hudobno-exportnú súťaž Czeching. Nedávno sa Siba dostala medzi pätnásť nominovaných v Music Moves Europe Awards určených mladým talentovaným hudobníkom z Európy.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Podporujú nás

Podujatia z verejných zdrojov podporilMediálna podpora