Detail podujatia
2 črepy feat. Tereza: Jak ti dupou králíci?
Dátum Sobota 25. 3. 2023
Čas 19:00
Miesto Wave~centrum nezávislej kultúry

„Kráčam vždy s úsmevom, ten všetko povie. S úsmevom sa vkrádam do viet, s nim chodim aj spim…“

Človek má byť šťastný, nech to stojí, čo to stojí. Spochybňovať šťastie je mrzuté. Spochybňovať pozitívny postoj k životu je mrzuté. Veď kto by mal rád mrzutého človeka? Chcem, aby si ma ľudia pamätali ako milú a ochotnú, ktorá všetko zvládne s úsmevom.

Už Aristoteles si kládol polofilozofickú otázku – aké je to presvedčiť seba aj ostatných, že milovať sa a svoj život je jednoducho prístup, ktorý si sám vyberieš? Vraj stačí len zostať optimistom, zabudnúť na starosti, potlačiť svoje emócie a počkať, kým ti vybuchne hlava.

Je hovoriť o svojom reálnom emočnom stave hrdinstvo alebo neodpustiteľný zločin? Nevieme, ale môžeme sa o tom porozprávať. 

Jak ti dupou králíci? Skvěle, pôjd si poslechnout.


Po predstavení bude nasledovať diskusia.

Tvorivý tím:
Veronika Karolína Peštová, Marcela Stanková, Tereza Trusinová
Grafika: Laura Černáková
Produkcia: PRAKTIKÁBEL

2 črepy je dočasné tvorivé zoskupenie, ktoré tvoria Veronika Karolína Peštová a Marcela Stanková. Obe sú študované bábkarky a s bábkovými princípmi pracujú veľmi rady. Názov 2 črepy vznikol náhodne, na rozdiel od spolupráce s Terezou Trusinovou. Terezina poetika je 2-om črepom blízka, a tak sme sa rozhodli, že je tým správnym človekom na dramaturgické krotenie našich tvorivých vášní. Tereza našťastie súhlasila. 2 črepy je zoskupenie, ktoré nemá pána, preto chvíľu existuje, chvíľu neexistuje. Kým ale existovať bude, určite o sebe dá vedieť.
............
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Podporujú nás

Podujatia z verejných zdrojov podporilMediálna podpora