Kontakt a adresa

Wave

Hlavná 121
08001 Prešov
Slovensko


Email:
office@wave.sk


Mobil:
Moshi: 00421 905 896 467O nás

Kultúrne centrum Wave vzniklo v roku 2002, čo z neho robí najdlhšie fungujúce zariadenie svojho druhu v Prešove a svojimi aktivitami je známe po celom Slovensku. 

Počas svojej histórie realizovalo vyše dvetisíc podujatí rôzneho druhu, aby ponúklo Prešovčanom alternatívu k mainstreamovej kultúre. Následne vzniklo v roku 2011 aj občianske združenie Wave, ktoré združuje umelcov a ľudí podieľajúcich sa na organizovaní kultúrnych podujatí v kultúrnom centre. Okrem organizovania vlastných eventov v oblasti hudby, výtvarného umenia, nových médií, filmu, zábanvo-vzdelávacích formátov, podujatí pre deti, workshopov či prednáškových večerov venovaných občianskym komunitám, podporujeme spoluprácu s aktívnymi združeniami v regióne a na Slovensku, čo napomáha ich vzájomnej spolupráci a prispieva k vzniku ďalších kultúrnych podujatí a festivalov.

Koncom roka 2014 sme v našich nových podkrovných priestoroch vytvorili stálu expozíciu pre galériu Kýchania mozgu v spolupráci s RRA PRERAG.
V máji 2016 vznikne nová komorná sála tkz. Ateliér súčasnej kultúry, určený pre aktivity v oblasti divadla, filmu, hudby, literatúry, ako aj programu pre deti a rodiny. Slúži zároveň ako domovská scéna prešovskému divadlu 'Divadelný kabinet východňara'. 


Podporujú nás

Podujatia z verejných zdrojov podporilMediálna podpora